Україна беззаперечний лідер в Європі за кількістю політичних партій


Україна посідає перше місце в Європі за кількістю зареєстрованих політичних партій – 352. Про це заявив директор департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко на презентації в Укрінформі дослідження “ТОП-20 активних та ефективних партій України”, повідомляє кореспондент агентства.

Для порівняння, у Словаччині зареєстровано 56 партій, Румунії – 124, Польщі — 84, Російській Федерації – 77, Молдові – 45, Латвії – 73, Литві – 38.

Читайте також: Подвійне громадянство етнічним українцям з дружніх країн — президентська ініціатива

Водночас експерт акцентував, що довіра населення до політичних партій попри їх велику кількість перебуває на дуже низькому рівні. У цьому контексті він навів дані соціологічного дослідження Центру Разумкова, проведеного з 21 по 26 березня, згідно з яким 76% українців не довіряють політичним партіям, а близько 60% наших співгромадян вважають, що жодна з партій не захищає їхні інтереси.

Читайте також: Електронна реєстрація для охочих перетнути кордон має владнати проблему з живою чергою

Водночас, в Україні на сьогодні 64 політичні партії, реєстрацію яких слід скасувати через недотримання вимоги про участь у парламентських та президентських виборах протягом десяти років.

“В контексті аналізу електоральної активності варто згадати статтю 24 Закону України “Про політичні партії”, яка містить вимогу до політичної партії брати участь у виборах на загальнонаціональному рівні – народних депутатів і Президента протягом десяти років. Якщо вони не виконують цю вимогу, це є підставою для Мін’юсту звернутися до суду з поданням про анулювання. На сьогодні ми нарахували 64 партії, реєстрацію яких варто було б скасувати”, – сказав політичний експерт.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: