Українська частина проекту GO Highway стартує ремонтом дороги від Львова до Тернополя


Найближчим часом розпочнеться реалізація проекту з оновлення дороги Львів – Тернопіль – Вінниця – Одеса – Миколаїв, яка має стати частиною транспортного коридору GO Highway між польськими портами Балтії та українськими чорноморськими портами. На реалізацію проекту у державному бюджеті передбачили перші 800 млн грн, про це  повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: На парламентських виборах українці в Польщі були значно пасивніші ніж під час президентських

«Ми не тільки приводимо до ладу ті дороги, які існують. Ми започатковуємо нові проекти. Один з них – оновлена дорога Львів – Тернопіль – Вінниця – Одеса – Миколаїв, яка стане частиною транспортного коридору між польськими портами Балтії та нашими – Чорного моря GO HIGHWAY (Gdansk-Odesa). У нещодавно прийнятих змінах до бюджету закладені перші 800 млн гривень на реалізацію цього проекту. Отже, реалізація цього масштабного проекту уже розпочинається!» – написав Володимир Гройсман.

І справді, реалізація проекту розпочалася. Служба автомобільних доріг у Львівській області підписала договір з ТОВ «Автомагістрадь-Південь» на поточний середній ремонт дороги Львів – Тернопіль за майже 150 млн грн.  Ремонтуватимуть 17 км дороги, в середньому вартість ремонту 1 км становитиме майже 8,8 млн грн. Ремонт планують завершити до кінця цього року.

Читайте також: Українці сьогодні обирають Верховну Раду

Щоправда, за таких темпів проведення ремонтних робіт і такого рівня фінансування, дорогу ремонтуватимуть дуже довго.  Адже, якщо рахувати, що ремонт 1 км дороги коштує 8,8 млн гривень, то згаданих 800 млн. вистарчить на ремонт менше 100 км дороги, тобто приблизно до Тернополя, а там залишиється ще майже 700 км до Одеси. Якщо ж взяти до уваги, що менше 20 км дороги ремонтуватимуть 5 місяців, то коли черга дійде до Одеси, вже треба буде знову починати ремонт поблизу Львова. А плани ж насправді значно грандіозніші… Так прем’єр-міністр повідомив, що у межах проекту відбуватиметься як капітальний ремонт і реконструкція різних ділянок цієї дороги, так і будівництва нових розв’язок та об’їздів: «Зокрема, в рамках цього проекту передбачається реконструкція і капітальний ремонт понад 70 км дороги Краковець – Львів, понад 90 км Львів – Тернопіль, майже 270 км дороги Умань -Одеса, ремонт і реконструкція інших ділянок цієї дороги, реконструкція північного об’їзду Львова і будівництво східного об’їзду Тернополя, будівництво декількох десятків нових транспортних розв’язок. Все це дозволить суттєво підвищити і пропускну спроможність траси і безпеку руху», – поінформував Володимир Гройсман.

Читайте також: Wizz Air відновила польоти з Києва до Любліна

Однак, у цих планах керманич уряду трохи заплутався, адже північного об’їзду Львова, ще навіть не існує, а тому тут може йти мова не про реконструкцію, а про будівництво, а це зовсім інші розцінки. Ще раніше керівник Держагентства автомобільних доріг України Славомір Новак повідомляв, що тендер на будівництво Північного об’їзду Львова, а це 22 км по дві смуги в кожному напрямку, можуть оголосити у другому півріччі 2017 року, а вартість його будівництва оцінюється у 80 млн євро і часу займе значно більше ніж півроку.

Ну і власне остання частина дороги, від Львова до Краківця. Тут урядові плани вже сягають європейських масштабів. Адже, дорогу, якою сьогодні їздять автовласники, будуть ремонтувати, а паралельно будуватимуть першу платну в Україні. Ще раніше, міністр інфраструктури України Володимир Омелян згадував, що пілотними будуть концесійні дороги Львів-Краковець і Київ-Умань, це буде складовою автобану з Гданська до Одеси. Концесійні дороги будуть будуватися паралельно до існуючих безкоштовних. У кожного буде вибір: чи він їде довшою, не зовсім зручною дорогою, чи вибирає європейський автобан, але за це платить гроші. Він уточнив, що будівництво цих доріг має розпочатися на початку 2019 року.

Нагадаємо, згідно з попередньою інформацією, нова концесійна дорога пролягатиме у напрямку Львів-Краковець і сполучатиме Міжнародний автомобільний пункт пропуску «Корчова-Краковець» зі Львовом. Траса оминатиме населені пунктів Наконечне, Наконечне 2, Яворів, Івано-Франкове та Львів (північний об’їзд) і будуватиметься відповідно до технічної категорії 1а (4 смуги руху).

 

 

Фото ілюстративне /logist.today/


0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account