Українські заробітчани в Польщі хочуть їхати далі на захід, але…


Кожен третій громадянин України, що має роботу в Польщі, вже планує працевлаштуватися в Німеччині, але лише 2,6% українських мігрантів, які працюють у Польщі, відповідають основним критеріям, встановленим урядом у Берліні.

Читайте також: 7 проблем, з якими стикаються українські працівники у Польщі

Про це свідчать результати соціологічного опитування «Працівник з України – між Польщею та Німеччиною», проведеного кадровим агентством EWL S.A. та Студіумом Східної Європи Варшавського університету, презентація яких відбулася 17 червня. За повідомленням Польського радіо, звіт показав, що, попри високу популярність Польщі як напрямку трудової міграції, 45% українців, які працюють у Польщі, планують продовжити свою професійну кар’єру в інших країнах.

У порівнянні з торішнім опитуванням, на 7 процентних пунктів зросла кількість людей, які розглядають можливість роботи в Німеччині. Працевлаштуватися в цій країні планує кожен третій громадянин України, який зараз працює в Польщі. Друге місце посіла Чехія (13%). Варто відзначити, що країни Північної Європи – Швеція, Нідерланди та Норвегія – вийшли на наступні позиції.

Читайте також: Податкова війна за голоси поляків. Що з того українським заробітчанам?

Про той факт, що Німеччина планує відкрити свій ринок праці для мешканців країн, які не є членами ЄС, у 2020 році, вже знає понад 3/4 українських громадян, які працюють у Польщі. Дещо гірше виглядає їхнє знання чітких вимог німецького ринку праці.

Читайте також: Робота в Польщі: За останні 5 років кількість українських заробітчан в Польщі зросла вп’ятеро

Найбільшою перешкодою для планування поїздки до Німеччини є відсутність знання німецької мови – вказують опитування.

Як нещодавно розповідала Наша Польща, “ринок працівника” в Польщі призвів до того, що часто працедавці не мають ким закрити вакансію(або їхніх можливостей бракує аби задовольнити вимоги кандидатів). Тож усе частіше й з більшою охотою роботу в Польщі пропонують іноземцям. Однак перелік формальностей, які потрібно виконати аби працевлаштувати особу з-за меж ЄС насправді занадто довгий. Тож працедавці та позаурядові організації апелюють до урядовців аби ті внесли зміни в трудове право для іноземців. Ними підготовлено навіть цілий перелік пропозицій до Міністерства Праці, Сім’ї та соціальної політики.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: