Українські заробітчани все більше укорінюються в Польщі

warsaw

Після “відкриття” німецького ринку праці у 2020 році кількість українців, які працюють в Польщі може зменшитися максимально на 20-25 відсотків і то не відразу, а в перспективі наступних чотирьох років, такі думку за повідомленням сайту forsal.pl висловив спеціаліст відділу економічного аналізу Національного Банку Польщі.

„При чому цифра у 20-25%, це максимальний показник, а реально виїде їх значно менше. Остаточний показник виїзду українських працівників з Польщі до Німеччини буде дуже залежати від стану німецької економіки, як і форми впровадження приписів червневого закону, що запроваджує в Німеччині нові засади працевлаштування кваліфікованих працівників з-за меж ЄС” – наголосив експерт з відділу економічного аналізу НБП у відповідь на питання журналістів.

Читайте також: Зміни у переліку документів для постановки на консульський облік

Експерт вважає, що загалом проблеми не повинно бути, оскільки міграція тих українців, які вже знаходяться в Польщі дедалі частіше має вже постійний характер, тобто все частіше такі мігранти забирають з собою родини, починають сплачувати внески на соціальне страхування ZUS, а крім того, починає зменшувати й попит на працівників. Як розповідала Наша Польща, майже 470 тис. громадян України сплачує внески на соцстрахування. Тільки протягом одного року у системі соціального страхування у Польщі прибуло майже 200 тисяч іноземців. Нині загалом їх вже є 628 тисяч – найбільше громадян України – 468 тисяч.

Читайте також: Україна покращуватиме роботу наявних пунктів пропуску, а Польща попрацює над новими – заяви Президентів

Як нагадує польський експерт, Німеччина з наступного року полегшує умови працевлаштування спеціалістів з-за меж ЄС. Та навіть за підрахунками німців такі зміни призведуть до додаткової міграції у межах 50 тисяч осіб щороку. Тобто навіть німецькі законодавці не розраховують на більшу хвилю міграції.

Тим часом, за підрахунками Міністерства фінансів України уже майже п’ята частина працездатного населення України у віці 15-70 років знаходиться на роботі за кордоном.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account