Українці частіше за інших отримують дозвіл на проживання в ЄС

pol-ukr-kordon-1

Минулого року громадяни України знову посіли перше місце за кількістю отриманих посвідок на проживання у ЄС – 662 тис. отримувачів, з них майже 88% у Польщі. Про це повідомляє Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування з посиланням на дані Євростату. Друге місце посіли громадяни Сирії – 223 тис., з них майже дві третини в Німеччині, далі йде Китай – 193 тис., з них майже половина оселилася у Великій Британії, Індія – 163 тис., з них 44% у Великій Британії, США – 147 тис., з яких більш ніж половина також у Великій Британії, Марокко – 108 тис., з них 41% в Іспанії та Афганістан – 87 тис., з них приблизно 61% у Німеччині. Близько половини всіх дозволів на проживання, виданих в ЄС в 2017 році, отримали громадяни цих семи вищеназваних країн.

Найбільше дозволів на проживання українцям видавала Польща – 585 тис. Близько 18,8 тис. дозволів видали українцям в Чехії, 7,8 тис. – в Угорщині, 4,2 тис. – в Словаччині, 3,1 тис. – в Данії. Німеччина йде за Польщею в переліку країн ЄС, які в минулому році видали іноземцям найбільше дозволів на перебування. З 535 тис.  дозволів переважну більшість отримали громадяни Сирії, Афганістану й Іраку. Більшість з тих, хто отримав дозвіл на проживання у ФРН, є біженцями (269 тис.). Лише кожен десятий одержувач дозволу приїхав до Німеччини на роботу.

Читайте також: „Piotr i Paweł” доживає віку. На польському ринку його замінить нова мережа

Найчастіше причинами видачі посвідок на проживання для українців були працевлаштування (87,7% випадків), сімейні обставини (4%), освіта (3,5%). Більшість громадян Китаю отримали дозволи на проживання з метою освіти (65%), марокканці (67%) за сімейними обставинами.  Інші причини (зокрема, статус біженця, захист і ін.) переважали серед афганців (92%), іракців (75%) та сирійців.

Читайте також: У Підляському воєводстві побільшало нелегальних заробітчан

 

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: