Уряд прийняв законопроект про мережу лікарень


Рада міністрів прийняла законопроект про мережу лікарень. Згідно з тим, що міністр здоров’я Константи Радзівіл розповідав про це раніше, завдяки новим законодавчим нормам поліпшиться медичне обслуговування пацієнтів і доступ до лікування у спеціалістів.

Під час прес-конференції прем’єрка Беата Шидло повідомила, що із цим законопроектом розпочинається заплановане урядом реформування служби охорони здоров’я, щодо котрої партія «Право і справедливість» зобов’язалася під час передвиборчої кампанії. Як підкреслила очільниця уряду, тоді під час передвиборчих зустрічей чимало поляків повідомляло, що мають проблеми із доступом до лікарів. «Це непроста реформа, але ми добре до неї підготувалися», – запевнила прем’єрка. Беата Шидло зазначила, що зміни в системі охорони здоров’я необхідні, бо вже зараз вона стає неефективною.

Читайте також: Мільйонний пасажир в Інтерсіті на маршруті Перемишль-Київ (Фото)

Також прем’єр-міністр повідомила, що окрему думку щодо даного законопроекту висунув віце-прем’єр Ярослав Ґовін. Проте, вона не повідомила подробиць щодо його зауважень. «Він, звісно, має на це право, проте, я не поділяю його побоювань, ані не зовсім розумію ті застереження, котрі він висував. Але, як я сказала, він має право, аби заявити про свою окрему думку», – заявила голова уряду.

Читайте також: Робота в Польщі: основоположні речі для легального працевлаштування

Згідно з проектом, до мережі лікарень увійдуть ті установи, що відповідатимуть низці критеріїв. Буде виокремлено кілька рівнів так званої системи надавання послуг. До першого рівня лікарень мають увійти передусім повітові лікарні. До другого – понадповітові лікарні, що надають складніші послуги. Натомість, до третього – насамперед воєводські лікарні зі спеціалізованим лікуванням. Чотири спеціалізовані рівні охоплять лікарні педіатричні, онкологічні, пульмонологічні та загальнопольські, тобто інститути і клінічні та відомчі установи.

Проектом передбачається, що нові норми увійдуть в дію 1 жовтня, а не, як планувалося раніше. 1 липня цього року. Прем’єрка повідомила, що парламентарям і владі це дасть більше часу на доопрацювання реформи.

IAR/А.М.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: