В Україні хочуть оподаткувати посилки з-за кордону дорожчі за 22 євро

posylki

Посилки в Україну, вартість вмісту яких буде понад 22 євро, обкладатимуться ПДВ. Про такі зміни до Митного та Податкового кодексу йшлося під час засідання робочої групи. Принаймні так на своїй сторінці у Facebook повідомила компанія Meest Canada, що входить до однойменної корпорації і займається перевезенням вантажів в Україну.

Читайте також: Невтішні новини для заробітчан: злотий слабне, а гривня міцнішає

У повідомленні перевізника зокрема сказано, що 25 жовтня 2018 року відбулось закрите засідання робочої групи по опрацюванню змін до Митного та Податкового кодексів України. В засіданні брали участь представники Міністерства Фінансів України, Державної фіскальної служби та поштові оператори і експрес перевізники, які здійснюють свою діяльність в Україні.
Предметом зустрічі був розгляд проектів про внесення змін до Митного та Податкового кодексів України, які у випадку їх прийняття матимуть негативні наслідки для пересічних громадян України, а саме: „Посилки від діаспори в Україну, вартість вмісту яких буде понад 22 євро, будуть обкладатися ПДВ. Після цих змін за відправлений подарунок чи гуманітарну допомогу треба буде ще заплатити ПДВ”.
Такий стан справ, на переконання перевізника, змусить людей шукати нелегальні шляхи ввезення товарів в Україну, а через скорочення обсягу поштових відправлень зменшаться надходження до бюджету від операторів поштового зв’язку.

Як приклад, у компанії наводять Білорусь, де “такі ініціативи є негативними і на їх адміністрування держава витрачає значно більше коштів, ніж на вигоду отриману від таких ініціатив у вигляді наповнення державного бюджету”.
Проаналізувавши законопроекти, у компанії висловили переконання, що їх текст є недосконалим, зокрема, при розробці не враховано принцип стабільності, передбачений статтею 4 Податкового кодексу України, відповідно до якого зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися не пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Крім того, при розгляді проектів не береться до уваги девальвацію гривні та зменшення купівельної спроможності пересічного громадянина.

Читайте також: При зміні страховика ОС від послуг попереднього потрібно відмовитися письмово

Нагадаємо, що 7 грудня 2017 року Верховна Рада обмежила безмитне ввезення товарів в Україну до трьох посилок на місяць вартістю 150 євро кожна.

Читайте також: Чергова податкова зміна в Польщі торкнеться кожного платника, рівно ж як і заробітчан

Пізніше стало відомо, що обмеження наберуть сили з 1 січня 2019 року.

Наприкінці вересня генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” заявив, що “Укрпошта” прогнозує можливість зупинки імпорту товарів в Україну через недосконалість закону про обмеження безподаткових пересилань товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях трьома відправленнями на місяць. За його словами, котрі наводить Економічна правда “В інших країнах є обмеження на вартість завезених посилок, на кількість – немає. У Євросоюзі дійсно встановлений ліміт у 22 євро на ввезені товари. Але ж в Євросоюзі і ринок у багато разів більший, ніж в Україні. Як можна намагатися встановлювати однакові правила для ринку в 500 млн осіб в ЄС і 40 млн – в Україні?”, – дивується Смілянський.

Разом із тим у понеділок, 29 жовтня, стало відомо, що ДФС не зможе впоратися з адмініструванням трьох посилок по 150 євро. Про це за повідомленням Українських Новин, йдеться в офіційній відповіді ДФС в Асоціацію Професійних митних посередників з підписом в. о. директора Департаменту організації митного контролю та оформлення А. Сербайла. “Практична реалізація введеного Законом принципу оподаткування товарів, які переміщуються у міжнародних експрес-відправленнях, вимагає розробки відповідного програмного забезпечення, а для товарів, що переміщуються в міжнародних поштових відправленнях, сьогодні взагалі неможлива”.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account