Варшава — студентський мегаполіс Європи. Більше студентів тільки в Парижі


Варшава стала другим містом у Європі з огляду на кількість студентів, з результатом 235 тисяч осіб. Загалом у Польщі, як пише сайт forsal.pl, знаходиться 369 вищих навчальних закладів, які базуються в 97 містах країни, в яких студіює 1,3 млн осіб. Про це йдеться в рапорті Польського економічного інституту (PIE) “Академічність польських міст”. Поза Варшавою найбільш академічними містами в Польщі є Краків, Познань і Вроцлав.

Читайте також: У Підляському воєводстві побільшало нелегальних заробітчан

„Варшава стала другим містом в Європі з огляду на кількість студентів, з результатом 235 тисяч осіб, випередивши при цьому між іншим Рим, Мадрид і Барселону, а в загальноєвропейському рейтингу більше осіб студіює хіба тільки в Парижі” – розповіла Катаржина Денбковська, одна з авторок дослідження.

До слова, у найпрестижнішому, так званому Шанхайському списку, що складається з 500 вищих шкіл, вписані й два польські університети — Варшавський і Ягеллонський. В інших рейтингах польські вищі школи посідають місця вище 600 (залежно від укладача в них зазвичай від 1000 до 1300 ВНЗ).

Читайте також: У Вроцлаві влада перервала марш націоналістів через антиукраїнські гасла

Що ж стосується українського внеску в конкурентність польських навчальних закладів, то як вказано в дослідженні в академічному році 2018/19 в польських вищих навчальних закладах студіювало близько 76 тисяч іноземців. 54 відсотки студентів-іноземців у польських вищих школах складають українці.

Читайте також: У Вроцлаві судять поляка за систематичні образи в Інтернеті іноземців. Серед них і українців

Найбільше іноземних студентів (30,1%) як місце навчання обрали саме Варшаву, де становлять 1/10 усіх студентів. Близько 10 відс іноземців навчалося у Кракові, понад 8 % у Любліні й ще майже стільки ж у Лодзі.

До речі, в останні роки зростає абсолютна кількість іноземних студентів у Польщі та показник інтернаціоналізації. Водночас загальне число студентів, особливо поляків, у Польщі зменшується, що пояснюється негативними демографічними процесами, простіше кажучи зменшенням населення країни.

Як ми вже зазначили, найвищу позицію в Індексі Академічності міст посіла Варшава. Дистанція, що відділяє інші польські міста є дуже суттєвою, а найменша (у цілих 44 пункти) у випадку закладів Кракова. Одразу за Краковом (56 пунктів) розташувалися ВНЗ Вроцлава (52 пункти). Здобуток четвертого місця — ВНЗ Познані (42) — є значно вищий ніж наступного в рейтингу Любліна (29 пунктів). Загальну оцінку в понад 25 пунктів здобули також вищі навчальні заклади з Гданська, Лодзі та Катовіце.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: