Верховна Рада ухвалила закон про розмитнення авто на єврономерах

bljahy

Верховна Рада підтримала нові правила розмитнення автомобілів з європейською реєстрацією в Україні.

Читайте також: Невтішні новини для заробітчан: злотий слабне, а гривня міцнішає

За відповідний законопроект №8487 “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування транспортних засобів” у четвер, 8 листопада, у другому читанні проголосували 250 народних депутатів, при необхідних 226. Як повідомляє Оглядач, документом запропоновано встановити базові ставки акцизного податку для нового легкового авто з бензиновим двигуном об’ємом 1000 куб. см у розмірі 50 євро за одиницю, а для нової машини з дизельним двигуном об’ємом 1000 куб. см — 75 євро за одиницю.

Визначення акцизного податку для кожного транспортного засобу здійснюватиметься шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів.

Читайте також: При зміні страховика ОС від послуг попереднього потрібно відмовитися письмово

Перший коефіцієнт визначається діленням об’єму двигуна відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см. Другий коефіцієнт дорівнюватиме кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного авто, до року визначення ставки податку. При цьому для нових транспортних засобів коефіцієнт дорівнюватиме одиниці.

Читайте також: Чергова податкова зміна в Польщі торкнеться кожного платника, рівно ж як і заробітчан

Під час обговорення поправок у Раді було зазначено, що зниження акцизів не зачепить тільки автомобілі на європейській реєстрації, які вже ввезені в Україну. Нові правила розмитнення поширюватимуться на всі автомобілі, які будуть ввезені в нашу країну після набуття законом чинності.

Крім того, документ скасує оподаткування кузовів для легкових транспортних засобів. Також будуть скасовані тимчасово встановлені особливості оподаткування легкових авто, вироблених після 1 січня 2010 року.

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з бензиновим двигуном:

об’єм двигуна 2000 см3, рік випуску авто 2011 року (повних 6 років)

50 (євро) × 2 (2000 см3 / 1000) × 6 (років) = 600 євро.

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з дизельним двигуном:

об’єм двигуна 1 600 см3, рік випуску авто: 2009 (повних років 8)

75 (євро) × 1,6 (1600 см3 / 1000) × 8 (років) = 960 євро.

При цьому комітет з питань податкової політики запропонував удвічі зменшити податок для автомобілів, які будуть розмитнені в Україні протягом двох місяців після прийняття законів про єврономери.

Таким чином, у кожного автолюбителя буде 180 днів після набуття чинності закону, щоб оформити своє авто. Якщо це зробити в перші 60 днів — ставка буде 0,5, наступні 30 днів — 0,75. Протягом наступних трьох місяців діятиме стара ставка, але без штрафних санкцій.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account