Як не стати жертвою шахраїв при пошуку роботи за кордоном — поради Нацполіції України

polapka

Усе частіше правоохоронці фіксують випадки, коли суб’єкти господарювань (або окремі особи під виглядом суб’єктів господарювань), займаючись нібито посередницькою діяльністю на території Львівщини з надання послуг працевлаштування за кордоном, отримують від довірливих громадян значні суми (від 400 євро), проте обіцяних послуг не надають, а грошей не повертають. Як наголошує речниця Національної поліції Львівщини Світлана Добровольська, оголошення про послуги таких «фірм» найчастіше можна знайти в мережі Інтернет. Це пропозиції щодо виготовлення пакету необхідних документів для виїзду за кордон, роботи з високою заробітною платою та хорошими умовами праці, що вже свідчить про недобросовісність таких суб’єктів, адже суть їхньої діяльності полягає лише у наданні консультативних послуг, а самі вакансії не можуть бути платними. В результаті, люди опиняються не на тій роботі, на яку розраховували і за яку заплатили, та не отримують обумовленої заробітної платні.

Аби не стати жертвою шахраїв, Національна поліції радить наступне:

Читайте також: До помешкання українських будівничих Варшавського метро кинули “коктейль молотова”

– перевірте, чи має фірма ліцензію на такий вид діяльності, як «посередництво в працевлаштуванні за кордоном»;
– поцікавтесь, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном;
– фірма-посередник має надати проект трудового договору (контракту) з іноземним роботодавцем, завірений роботодавцем;
– згідно з законодавством України, фірма, яка пропонує посередництво в працевлаштуванні за кордоном, не має права брати передоплату у будь-якій формі за надання послуг до укладання трудового договору (контракту) з іноземним роботодавцем;
– у разі, якщо ви вирішили скористатися послугами фірми-посередника, необхідно обов’язково оформити свої відносини у формі письмового договору на надання посередником послуг у працевлаштуванні за кордоном;
– у трудовому договорі (контракті) повинна міститися найбільш повна інформація про умови роботи;
– уникайте використання в контракті таких фраз, як: «та інші види робіт», «всі роботи на вимогу роботодавця» тощо; 
– підписання трудового договору (контракту) є обов’язковою умовою легального працевлаштування.

Читайте також: У Варшаві українські діти стали чемпіонами світу з футболу

До речі, з початку 2018 року працівники поліції Львівщини розпочали досудові розслідування у шістьох кримінальних провадженнях, зареєстрованих за фактами незаконного працевлаштування громадян України на роботу за кордоном, та виявили вісьмох потерпілих, яких ошукали на загальну суму близько 40 тисяч євро.

Крім того, працівники Головного управління Нацполіції у Львівській області вживають заходи щодо 16 суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії Міністерства соціальної політики на провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, та які допустили порушення ліцензійних умов, таких як – неподання відповідних звітностей та здійснення господарської діяльності не за місцем, визначеним ліцензійними умовами. А за це передбачено адміністративну відповідальність.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: