Як розмитнити авто на єврономерах. Покрокова інструкція

bljahy

Державна фіскальна служба підготувала роз’яснення процедури розмитнення автомобілів на єврономерах.

Читайте також: “На печатці”: куди можна поїхати під час очікування дозволу на тимчасове перебування (карти побуту)

Які документи потрібно подати для митного оформлення авто, ввезених в Україну з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини, Чехії?

а) на авто, ввезенні в режимі тимчасового ввезення;
б) на авто, ввезені в режимі транзиту;
в) на авто, в яких прострочений транзит;
г) на авто, в яких транзит не прострочений;
д) на автомобілі, які будуть ввозитись з Європи, згідно з новим законом.

Читайте також: При зміні страховика ОС від послуг попереднього потрібно відмовитися письмово

Відповідь на всі підпункти одна. У кожному випадку разом із митною декларацією (оформлюється митним брокером) на транспортний засіб, що декларується в режим імпорту (вільний обіг), подаються:

Читайте також: Продукти заборонені для ввезення в Польщу з-за меж ЄС. Польська митниця застерігає

– реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);

– документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);

– рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той самий документ, що підтверджує право власності).

В якому місці та в якій митниці я можу розмитнити транспортний засіб, який вже є в Україні? Який я тільки планую ввезти в Україну?

Митне оформлення – у будь-якій митниці України. Адреси та реквізити конкретних місць оформлення можна знайти на сайті митниці або на сайті ДФС.

Чи можу я не виїжджати з України, а здійснити митне оформлення в митниці свого регіону?

Можна не виїжджати, а подати необхідні документи і пред’явити транспортний засіб у будь-яку митницю (наприклад, у найближчу).

Чи може бути авто заявлене в режим «імпорт» особою, яка не перетинала на даному авто кордон?

Може бути заявлене особою, яка не перетинала митний кордон, за умови подання документів, що підтверджують право власності цієї особи на транспортний засіб або право ним розпоряджатися та декларувати (доручення).

Чи може скористатися знижкою протягом 90 днів людина, яка вже розмитнила таке авто?

Ні, знижка протягом 90 днів (тобто, коефіцієнт 0,5 при сплаті акцизного податку) може бути застосована при оформленні громадянином лише одного легкового транспортного засобу.

Так само один і той самий транспортний засіб може бути оформлений лише один раз. Якщо автомобіль вже був оформлений митницею раніше та сплачені платежі, то оформити цей же автомобіль ще раз і скористатись знижкою (коефіцієнт 0,5) неможливо.

Чи можна в’їжджати на територію України з підготовленою попередньою декларацією без сплати заставних платежів, якщо авто заявлене в режим «імпорт»?

У випадку якщо громадянином прийнято рішення про ввезення автомобіля (легковий автомобіль, код 8703 за УКТ ЗЕД), то подання попередньої митної декларації та гарантування сплати митних платежів є обов’язковими. У такому випадку застосування грошової застави є тільки одним із видів забезпечення сплати митних платежів, хоча можуть бути обраними й інші види гарантування.

Грошова застава як обов’язковий вид гарантії застосовується тільки у випадку транзитного переміщення резидентом України транспортного засобу, що знаходиться на постійній реєстрації за межами України.

Чи може людина сама звернутися на митницю та подати документи для імпорту авто, чи для цього потрібен спеціальний митний брокер. І де взяти перелік брокерських фірм, яка середня вартість брокерських послуг?

Теоретично, громадянин може спробувати самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавством це не забороняється).

Але краще звернутись до митного брокера – кваліфікованого спеціаліста, оскільки законодавством передбачено, що транспортні засоби декларуються із заповненням митної декларації, порядок заповнення якої потребує спеціальних знань та певного програмного забезпечення. Крім того, паперова митна декларація повинна обов’язково супроводжуватись її електронною копією.

Невірне заповнення митної декларації може призвести до ряду неприємностей (аж до складання протоколу про порушення митних правил).

Інформація про митних брокерів постійно оновлюється та розміщується на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у рубриці «Реєстри». Інформацію про вартість брокерських послуг можна дізнатись у самих митних брокерів (ДФС не контролює цю вартість).

Чи маю я приїхати на авто в зону митного огляду для його догляду?

Митне оформлення здійснюється у будь-якій митниці в України, але з обов’язковим пред’явленням авто, тобто пред’явлення авто митниці є обов’язковим. Рішення про проведення митного огляду приймає посадова особа митниці з урахуванням вимог Митного кодексу.

Оскільки митні формальності здійснюються в зонах митного контролю, то приїжджати в зону митного контролю обов’язково.

Якщо сплачений штраф за прострочення транзиту, чи треба сплачувати 8500 штрафу, передбаченого новим законом?

Сплата штрафу при порушенні громадянином митних правил не звільняє цього громадина від виконання взятих на себе зобов’язань щодо дотримання митного режиму.

Якщо після сплати штрафу транспортний засіб, ввезений в режимі транзиту або тимчасового ввезення, продовжує перебувати на території України, є підстави вважати, що цей автомобіль продовжує перебувати в Україні з порушенням митного законодавства.

Новим законом передбачено, що, не зважаючи на сплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів в розмірі 8500 грн (яка не є штрафом), є обов’язковою при оформленні в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту чи тимчасового ввезення.

На які реквізити має сплачуватися добровільний платіж 8500 грн, та як дізнатись чи треба його платити?

Передбачені новим законом добровільні кошти (8500 грн) сплачуються одночасно з митними платежами і в такому самому порядку.

Реквізити депозитного рахунку, на який сплачуються кошти (митні платежі, добровільні кошти), є індивідуальними для кожної митниці.

Інформацію про реквізити депозитного рахунку митниці, в якій громадянин планує оформляти авто, можна знайти на сайті цієї митниці, дізнатись у працівників підрозділу митниці, в якому безпосередньо буде проводитись оформлення, або в митного брокера.

Хто і як визначає вартість авто, з якої платиться ПДВ та мито?

Документами, що підтверджують вартість придбаного громадянином автомобіля, є договір купівлі-продажу, інвойс, банківські або інші платіжні документи, експортна декларація та довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я, та прізвище особи, якій продано автомобіль.

Якщо є підстави вважати, що заявлено неправдиву вартість авто або у випадку відсутності цих документів, митниця визначає вартість автомобіля самостійно.

Як розповіли zaxid.net на Львівській митниці: так звані транзитники складали трохи більше третини від усього пасажиропотоку на кордоні. Зараз, аби в’їхати на 5 днів треба сплатити грошову заставу, яка майже така ж як і сума розмитнення. Тож розмитнювати «бляхи» нижчі стандарту євро 5 почали значно активніше.

«В нас за цей період оформлено вже понад 120 автомобілів в митному режимі імпорт. Це ті автомобілі, які старші 10 років і ті, які не могли фізично оформитись до набрання чинності цього закону. Сплачено до держбюджету понад 6 млн грн.», – зазначив заступник начальника управління організації митного контролю Львівської митниці Степан Бочаров.

А от автівки, які в’їхали до України за різними схемами на рік, поки що «в законі». Цим водіям дали 180 днів, аби визначитися: розмитнювати чи вивозити їх. Перші 90 днів діє 50% знижка на акциз. А вже з травня обіцяють штрафувати і навіть конфісковувати нерозмитнені машини.

І ще раз нагадаємо, що українці, що мешкають за межами рідної країни понад три місяці й знаходяться на тимчасовому чи постійному консульському обліку, можуть в’їхати на територію України власним автомобілем, який має іноземну реєстрацію на 60 днів протягом календарного року, або ж навіть на цілий рік.

 

Джерело /zahid.net/ Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account