Ян Мелнікау: Без вільної України не буде вільної Білорусі


Гість Української служби Польського радіо – білорус Ян Мельнікау. Він приїхав на Майдан 23 січня 2014 року. Від того часу не був вдома. В ефірі Української служби Польського радіо доброволець розповідає про те, що його спонукало піти на війну на Донбас, розповідає про діяльність Тактичної групи «Білорусь», а також – чому вірить в потенціал білоруського народу.

Читайте також: Українські заробітчани все більше укорінюються в Польщі

«Я – білорус. Але я підтримую ідею свободи своїх сусідів-українців… Я розумію, що без вільної України не буде вільної Булорусі… Ми розуміємо, чим є Росія, що вона робила в Чечні, в Грузії, що вона тепер робить в Україні. Ми теж розуміємо, що коли ми не спинимо Росію в Украні, то наступною країною для її агресії буде Білорусь».

«Зараз білоруси представлені поки що єдиною в Україні військовою організацією, військовим об’єднання білорусів – це Тактична група «Білорусь». Вона складається з хлопців-білорусів, котрі свого часу потрапили або на Майдан, або вже на Донбас… Бійці нашої групи приймали участь у визволенні Авдіївки в 14-му році. Наші бійці знаходилися в таких гарячих точках, як шахта «Бутівка», Піски, бій під Волновахою, Мар’їнка – це в кількох словах бойовий шлях нашої групи».

Читайте також: Мільйонний пасажир в Інтерсіті на маршруті Перемишль-Київ (Фото)

«Коли Тактичну групу «Білорусь» було створено у 2014 році, то головною метою була оборона України від російських найманців, російських військ. Зараз вже перед нами стоїть питання оборони своєї країни, тому що події кінця минулого року і початку 2017 року свідчать про те, що Росія готується до радикальної зміни влади в Білорусі. Є ризик, що сценарій, котрий був в Криму, буде повторено у Білдорусі. Ми бачимо ситуацію так, що єдиною групою, яка стане на захист своєї держави, це будемо ми, хлопці з Тактичної групи «Білорусь».

Читайте також: Робота в Польщі: основоположні речі для легального працевлаштування

«Багато хто білорусів розсцінює як помірковану націю, яка втратила свою гідність, своє коріння. Але ми вважаємо, що в нас є потенціал, який буде здольний захищати свою країну».

Запрошую послухати повну версію розмови з білоруським добровольцем у звуковому файлі.

Яна Стемпнєвич


0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account