З нового року більша мінімалка: польський уряд пішов на поступки профспілкам

minimalka

Мінімальна ставка за годину роботи на умові про надання послуг (umowa zlecenia) на 2019 рік встановлена на рівні 14,70 зл, означає це збільшення на понад 7 відсотків — про це як пише сайт forsal.pl поінформувала у вівторок міністр родини, праці та соціальної політики Ельжбета Рафальська.

Читайте також: Невтішні новини для заробітчан: злотий слабне, а гривня міцнішає

Рада міністрів ухвалила рішення в справі мінімальної зарплати та мінімальної погодинної ставки в 2019 році, запропонованих міністерством родини, праці та соціальної політики. Уряд постановив, що мінімальна зарплата з 1 січня 2019 року становитиме 2250 зл (у 2018 — 2100, що означає підвищення на понад 7 відсотків і складатиме 47,2 відсотка прогнозованої середньої зарплати в національній економіці на наступний рік).

Варто наголосити, що раніше згідно з пропозицією уряду мінімалка мала становити 2220 зл, а погодинна ставка 14,50. Однак із цим були не згодні профспілки, що власне й вимагали підвищення до 2253 зл. Як видно, уряд пішов на поступки профспілковим організаціям і дещо округлив їхню пропозицію до вже згаданих 2250 злотих. Однак, ця сума не враховує податки, тобто так звана зарплата в брутто. Відповідно чистими (нетто) на руки працівники в Польщі з наступного року отримуватимуть мінімальну зарплату в розмірі трохи більше за 1600 зл. (сума може бути й більшою, якщо мова йде про umowa zlecenia).

Читайте також: При зміні страховика ОС від послуг попереднього потрібно відмовитися письмово

Одночасно з мінімальною зарплатою зростає й мінімальна погодинна ставка, що на сьогодні становить 13,70 зл.

Читайте також: Чергова податкова зміна в Польщі торкнеться кожного платника, рівно ж як і заробітчан

В Україні теж обіцяють з нового року підвищити мінімальну зарплату. Днями, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що з 1 січня 2019 року мінімальна зарплата українців зросте до 4170 грн. За його словами, проект бюджету на наступний рік передбачає підняття мінімальної зарплати з 3723 грн до 4170 грн з 1 січня.

Як нагадує zahid.net, раніше віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявляв, що проект бюджету обов’язково встигнуть подати до 15 вересня, і він передбачатиме збільшення мінімальних зарплат та пенсій.

Фото ілюстративне


Tags:
0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account