За найменшу пенсію в Польщі не купиш навіть сірників

pensija

2 гроша — стільки складає найменша пенсія в Польщі. Отримує її 62-річна жінка з любельського воєводства. Найбільшу пенсійну виплату в понад 22 тисячі злотих отримує 86-річна мешканка куяво-поморського воєводства. Про це ідеться в інформації котру tvn24bis.pl надав Фонд соціального страхування (Zakład Ubezpieczeń Społecznych — ZUS).

Читайте також: Розрахунок карткою, оплата в Інтернеті, доступ до рахунку — серйозні зміни для клієнтів польських банків

Мінімальна пенсія в Польщі від 1 березня 2019 року становить 1100 злотих. Але… Призначається вона жінкам з 20 і чоловікам з 25 річним стажем праці. Якщо пенсіонер не має задокументованого такого періоду сплати пенсійних внесків, то отримує менші виплати — в залежності від суми сплачених внесків. При цьому згідно з законодавством пенсія нараховується кожному, хто досяг пенсійного віку і сплатив хоч би один пенсійний внесок. У результаті пенсії можуть складати навіть лічені гроші.

Власне так і сталося у випадку 62-річної мешканки Білгорая, котрій ZUS виплачує кожного місяця цілих два гроша. Жінка вказала лише один день робочого стажу. Не значно більше, а саме 4 гроша, отримує пенсіонерка з Щецина, хоч і пропрацювала офіційно за життя 1 місяць і 12 днів. 5 грош кожного місяця забирає в ZUS мешканка Сосновця. Така сума була нарахована жінці, оскільки та мала лише два дні “сплати внесків” і то тільки завдяки тому, що в ці дні вона проходила навчання організоване управлінням праці.

Читайте також: Хорватія ступила на шлях запровадження євро

Серед осіб, які отримують найменші пенсії є також і 67-річний чоловік з Лодзі. Його щомісячна пенсійна виплата складає 6 грош. А першу п’ятірку замикає мешканка Рибника, котра отримує 10 грош пенсії.

Читайте також: Найбільше грошей у Польщі залишають західні туристи, однак українці лідирують у персональному заліку

На іншій стороні рейтингу знаходяться особи, що за своє життя сплатили значно більші внески до фонду соціального страхування. До прикладу, 86-річна мешканка Бидгоща. Кожного місяця з пенсійного фонду їй надходить понад 22 тисячі злотих. Щоправда, жінка може похвалитися робочим стажем у 61 рік. Ба більше, пенсіонерка досі виконує функції керівника правління однієї з фірм.

На кілька злотих менше, але теж понад 22 тисячі має 85-річний чоловік з Любліна. Його стаж становить 61 рік і 5 місяців. Увесь цей час він працював у гірничій галузі, поміж іншим і на керівних посадах. І замикає подіум 78-річний пенсіонер з Ополє, щомісячні надходження якого тепер складають трохи більше за 17 тисяч злотих. У його випадку довелося попрацювати 57 років і 5 місяців, серед іншого і директором одного з державних підприємств.

Фото ілюстративне


Tags:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: