Завершено надсилання заявок на Літературну премію ім. Вітольда Ґомбровича


До Загальнопольської літературної премії ім. Вітольда Ґомбровича за дебют у прозі було заявлено 90 книжок. Це на 25 більше, ніж торік. Організаторами конкурсу є музей письменника і самоврядування міста Радом. Патронкою проекту є удова літератора Ріта Ґомбрович.

На думку Томаша Тичинського, директора Музею Вітольда Ґомбровича у Всолі, «літературний дебют» – це умовне поняття. Капітул приймав також книжки, що були написані і видані у якості других, а інтерес, проявлений до нагороди, свідчить про те, що її було добре сприйнято літературним і видавничим середовищем. «Багато заявок надійшло від великих видавництв, але велику частину становлять книжки, видані власноруч або невеличкими видавництвами», – розповідає Тичинський.

Читайте також: Українські заробітчани все більше укорінюються в Польщі

Капітул, що оцінить прозу і здійснить вибір – спочатку п’яти номінантів, а потім і лауреата – очолює проф. Єжи Яжембський, дослідник творчості Ґомбровича і Шульца. До її складу входять також проф. Ева Ґрачик з Ґданського університету, проф. Юзеф Олєйнічак з Сілезького університету, критик і журналістка часопису «Polityka» Юстина Соболєвська, літературознавець з Сілезького університету Алла Калужа, головна редакторка присвяченого культурній тематиці порталу «dwutygodnik.com» Зоф’я Круль і письменник Збіґнєв Крушинський.

Читайте також: Мільйонний пасажир в Інтерсіті на маршруті Перемишль-Київ (Фото)

Торік у вересні премію було вручено двом лауреатам. Ними стали Вероніка Мурек і Мацєй Ген.

IAR/А.М.


0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account