“Жодних українців чи інших подібних” – оголошення про вакансію збурило мережу


„Zero Ukraińców czy innych podobnych” – такий допис до оголошення про роботу вміщене в мережі Facebook дозволив собі власник закладу харчування. Допис миттєво розлетівся в мережі, й частина дописувачів висловила розуміння. Загалом дійшло до словесних перепалок, як то часто буває на ФБ, а тим часом, як наголошує видання bezprawnyk.pl, немає чого сперечатися, оскільки дискримінація в пропозиціях роботи є правопорушенням.

Читайте також: Польська кіноакадемія сподівається, що Сенцов отримає Нобелівську премію миру

Кілька днів тому заклад з приготування риби в Гдині розмістив на Facebook пропозицію роботи. Власник закладу шукав працівника до смаження риби. Саме оголошення було сформульоване досить лаконічно. Автор назвав ставку, графік роботи, додав також, що працівник не буде голодний, тобто матиме повноцінне харчування. І як би на тому поставив крапку, то не було б то повноцінне оголошення про роботу згідно зі всіма канонами, але й не вирізнялося б воно серед багатьох інших у стрічці повідомлень. Однак, автор оголошення вирішив уточнити, яких саме кандидатів не хотів би бачити стовідсотково, а відтак дописав:

„ZERO UKRAIŃCÓW CZY INNYCH PODOBNYCH.

Читайте також: 100 злотих штрафу за кинуту на хідник лушпинку від насіння

tylko ludzi odpowiedzialnych.”

Читайте також: Підготовчі класи для дітей іноземців. Чверть тисячі місць замало

Як повідомляє видання, допис розлетівся мережею й викликав лавину коментарів. Частина дописувачів цілковито підтримала автора оголошення, аргументуючи тим, що “той хто працював з українцями, той зрозуміє”. Інші стверджували, що сформульоване в такий спосіб оголошення є проявом ксенофобії і расизму власника закладу. Та найважливіше в тому всьому є те, що дискримінація в пропозиціях роботи, чим і є вищенаведений приклад, є правопорушенням.

Доволі схожа ситуація, щоправда, для українців з точністю до навпаки, була нещодавно в Горжові, але там власник ресторану наголосив, що в його закладі є робота тільки для українців.

У вищезгаданому оголошенні рибного ресторанчику маємо приклад безпосередньої дискримінації. Власник закладу розмістив оголошення, з якого чітко можна зрозуміти, що він немає наміру працевлаштовувати жодних українців. Тим часом Закон забороняє відмовляти в працевлаштуванні особі з огляду на її стать, вік чи національність (art. 123 Ustawy o promocji zatrudnienia i rynku pracy):

Kto ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, pochodzenie etniczne, wyznanie lub orientację seksualną odmówi zatrudnienia kandydata na wolnym miejscu zatrudnienia lub miejscu przygotowania zawodowego, podlega karze grzywny nie niższej, niż 3 tys. zł.

Як видно з вищенаведеного, власника закладу мали б оштрафувати за таке оголошення на щонайменше 3 тисячі злотих.

Фото ілюстративне


0 коментарів

Залишити відповідь

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Ви можете відправити нам по електронній пошті ваше запитаня, і ми зв'яжемося з вами, як можна швидше.

Sending

Увійдіть за допомогою облікових даних

or    

Забули свої дані?

Create Account